עקרונות המשחק.

ארגז כלים מנטלי לגילוי הכוחות הפנימיים

שאיפתה של התוכנית החלוצית בתחומה הינה להפוך את כל חווית הקיום, למשחק רב זירות ושלבים. נדבך אחר נדבך, “המשחק” מקנה את ההבנה העמוקה כי הכל-בתוכנו, וכי מציאות חיינו אינה אלא השתקפות של נבכי תודעתנו. הבנות אלה מאפשרות  לילדים לנהל בתבונה את חייהם תוך שימוש במיומנויות החדשות והכלים המסייעים להם לבוא לידי ביטוי, לחוות ביטחון עצמי ומסוגלות אישית, לגלות את נקודות החוזקה שלהם ולהעצימן.

הכלים מותאמים לחיי הילדים ומתייחסים לזירות השונות בחייהם, הן בבית הספר והן מחוצה לו.  כל כלי, אינו אלא כח פנימי שהילדים מגלים בתוכם ולומדים להפעיל באופן אקטיבי מתוך עצמם. “המשחק” תומך אחריות ופרואקטיביות, מתוך הבנה כי איננו רק שחקנים, כי אם מנהלים ואחראיים, אנחנו, ולא אף אחד אחר, יוצרים את המשחק של חיינו. 

הכלים הינם אוסף של יכולות פנימיות, “כוחות” בשפת המשחק, שילכו איתם הרבה מעבר לשנת הלימודים, הלאה להמשך חייהם. כלים אלה יסייעו להם להתמודד עם שינויים, אתגרים, חוסר ודאות וכל מצב שהמציאות תביא לחייהם, ויתמכו בהם בדרך להפיכתם לגרסה הטובה ביותר של עצמם.

אייקון ספקים מנורה וגלובוס

"העולם הוא הכיתה שלנו והחיים הם תוכנית הלימודים"

(ניומי)
אייקון תלמידה

העולם בתוכי​

“המשחק” מושתת על  ההבנה כי כל דבר שאנו פוגשים בחוץ, אינו מתקיים אלא בתוכנו. כדברי הפילוסוף קן ווילבר “הגשם אינו יורד עלי, הוא יורד בתוכי

אייקון, עין

שינוי קטן בפנים -
שינוי גדול במציאות​

המשחק תומך אחריות ופרואקטיביות, מתוך הבנה כי איננו רק שחקנים, כי אם מנהלים ואחראיים, משפיעים על מהלכי המשחק עצמו. כל שינוי קטן שאנו  עושים בתודעה מתבטא ישירות בשינוי משמעותי במציאות החיים, בהתאמה.

אייקון לוח משחק

משחק החיים

חווית החיים כמשחק רב זירות –  כולנו שחקנים בלוח המשחק המשותף. “המשחק” מעודד את הילדים לגייס את כוחותיהם הפנימיים והיחודיים להם בכדי להיטיב עם עצמם וליצור סביבה מיטיבה גם לאחרים.

אייקון תלמיד

דע את עצמך;

חקירה עצמית כאבן דרך משמעותית במשחק. היכולת לשאול שאלות ולחקור באמצעות הכלים והמודלים הנלמדים, משנה את כל תפיסת העולם של הילד. מתחושת ייאוש ואין מוצא, הוא עובר לסט ערכים מתפתח של כוח, בחירה ואחריות. לכל בעיה יש פיתרון – אין דבר שהכוחות הפנימיים לא יכולים לסייע לו לפתור או להתמודד.

אייקון הצלחה

כמו שאני
ככה זה טוב

מסע מרתק בעקבות ה”אני”, תוך גילוי חוזקות ייחודיות המגיעות מתוך פנימיות הילד והבנה עמוקה כי כמו שאני – ככה זה טוב! תמיד יהיו טובים יותר ופחות מאיתנו, אך אף אחד, אף פעם, לא יהיה טוב כמונו.

אייקון שמחה

כל הכח בתוכי;

סט כלים מנטליים לפתרון בעיות ומצבים בהם נתקלים הילדים, בסצנות יומיומיות בזירות המשחק השונות (ביה”ס, בית, חברים וכן הלאה)  כדוגמת כח הבטחון המאפשר ביטחון קיומי כבסיס למשחק החיים, כח המלכות המאפשר תחושת אחריות וזקיפות קומה וכן הלאה.

אייקון מנהיגות

היה המנהיג של חייך

המורה כמנהיג המוביל את התלמידים להנהגה. הקניית חשיבה עצמאית, יכולת קבלת החלטות ברמה גבוהה ומסוגלות להתמודדות עם כל שינוי שעוד יבוא.